MENÜ

Aracın Değer Kaybını Kim Öder27.04.2020

Aracın Değer Kaybını Kim Öder ile ilgil merak ettiğiniz bilgilere ELGİT HUKUK BÜROSU aracılığı ile bu sitemizde ve içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

Araç değer kaybı, yaşanan bir trafik kazası sonrasında hasar gören aracın durumunu nitelendiren bir tanımlamadır. Bu tanım, hasar alan aracın onarım görüp eski haline geri dönse dahi ikinci el piyasasındaki düşüşü ifade etmektedir. Kazanın ardından tamir edilen araç, kusursuz bir onarım ve yapılanma da geçirse arabanın satışındaki fiyat kaza öncesi belirlenen fiyattan daha düşük olacaktır. Bu düşün araç değer kaybını oluşturur. Ancak herhangi bir kaza nedeniyle boya işlemi gören bir parça tekrar bir kaza geçirmesi sonrası tekrar araçta değer kaybı olmazken hasarlı parçanın değiştirilmesi değer kaybına neden olabilir.

Araçlarınızda oluşan değer kayıpları 2 farklı şekilde karşılanabilmektedir. Zorunlu trafik sigortası veya kasko sigortası aracılığı ile bu tutarlar karşılanabilmektedir.

Sizlerde yaşadğınız bir kaza sonrasında aracınızın değerinin gittiğiniz, güncel tutarının düştüğünü düşünüyorsanız belli başlı özellikler dahilinde bu tutarları talep edebilirsiniz.

Bu konuda bir profesyonelden destek alarak en doğru ve güncel tutarı almak için bizi arayabilirsiniz. Elgit Hukuk Bürosu ülkemizin neresinde olursanız olun sizlere alanında en iyi hizmeti sunmayı amaclamıştır.

Bizi aramadan karar vermeyin..

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler