MENÜ

Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlarda Para Cezası21.6.2021

Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlarda Para Cezası ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına dair tüm içerikleri sitemizden inceleyebilir ve hukuki destek için Elgit Hukuk avukatlarına danışabilirsiniz.

Sitemizde yer alan bir önceki yazılarımızda Atatürk´e karşı işlenen suçlar ve alınacak cezalardan bahsettik. Dilerseniz MAKALALER menümüzü ziyaret ederek bu konulara da erişebilirsiniz. Bugün sizlere Atatürk´e karşı işlenen suçlarda adli para cezaları, erteleme hususları ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması durumlarına yer vereceğiz.

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLARDA ADLİ PARA CEZASI

Bu tür suçlarda adli para cezaları işlenen suça karşın hapis yerine uygulanabilir veya hapis cezası ile birlikte uygulanabilmektedir. Hükmedilen hapis cezası eğer 1 seneden az ise adli para cezasına bu cezanın çevrilebilmesi mümkündür. İşlenen her türlü suç için olabileceği gibi bu tür suçlar içinde Elgit Hukuk Bürosu´ndan destek alabilirsiniz.

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLARDA
HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI


Atatürk´e karşı işlenen suçlarda hükmün açıklanmasının geri bırakılması hususu ile  ilgili sanık için hükmolunan cezanın bir süre denetim süresinde olabilmesi ile denetim süresinde belli koşullar yerine getirildiğinde cezanın kararını hiçbir şekilde sonuç doğurmayacak biçimde ortadan kaldırılması ve davanın düşmesine neden olan ceza muhakemesi durumudur. Bu suç türünde hükmedilen hapis süresi  2 sene ve altında ise hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının alınabilmesi mümkündür. Sizlerde yetkili avukatlar tarafından temsil edilmek istiyorsanız hemen Elgit Hukuk Bürosu avukatlarını arayabilirsiniz.

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLARDA ERTELEME

İlgili suç türünde mahkeme tarafından verilmiş olan cezanın ceza evlerinde infaz edilmesinden şartlı olarak vazgeçilmesi durumu ERTELEME hususunu doğurmaktadır. Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsamında 2 sene veya altında olduğu hallerde cezanın ertelenmesine karar verilebilmektedir.

Sizlerde tüm bu durumlar için yasalara, mevzuatlara hakim avukatlar tarafından temsil edilmek istiyorsanız hemen incelediğiniz Elgit Hukuk sitesinde yer alan numaraları arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Ulusal Bayram Genel Tatil Alacağının İspatı
    Ulusal Bayram Genel Tatil Alacağının İspatı ile ilgili Elgit Hukuk olarak sizlere bazı bilgileri aktarmaktayız. İncelemenizin ardından bilgi için bizi arayabilirsiniz. ...
  • Kaza Sonrası Araç Değer Kaybının Karşılanması
    Kaza Sonrası Araç Değer Kaybının Karşılanması Adına Avukatlık Hizmeti almak isteyen herkes bizlere ulaşabilir. Elgit Hukuk Bürosu bu alanda uzman avukatları ile hizmet vermektedir. ...
  • Covid-19 ve Çalışma Hayatına Etkileri
    Ülkemizde ilk Covid-19 vakası 10 Mart 2020 de açıklandı. Tüm dünyayı etkisine alan bu pandeminin iş hayatına bir çok olumsuz etkileri olmuştur. Bu yazımızda pandeminin ülkemiz çalışanlarına yönelik bir takım olumsuz etkilerinden bahse ...