MENÜ

Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlarda Para Cezası21.6.2021

Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlarda Para Cezası ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına dair tüm içerikleri sitemizden inceleyebilir ve hukuki destek için Elgit Hukuk avukatlarına danışabilirsiniz.

Sitemizde yer alan bir önceki yazılarımızda Atatürk´e karşı işlenen suçlar ve alınacak cezalardan bahsettik. Dilerseniz MAKALALER menümüzü ziyaret ederek bu konulara da erişebilirsiniz. Bugün sizlere Atatürk´e karşı işlenen suçlarda adli para cezaları, erteleme hususları ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması durumlarına yer vereceğiz.

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLARDA ADLİ PARA CEZASI

Bu tür suçlarda adli para cezaları işlenen suça karşın hapis yerine uygulanabilir veya hapis cezası ile birlikte uygulanabilmektedir. Hükmedilen hapis cezası eğer 1 seneden az ise adli para cezasına bu cezanın çevrilebilmesi mümkündür. İşlenen her türlü suç için olabileceği gibi bu tür suçlar içinde Elgit Hukuk Bürosu´ndan destek alabilirsiniz.

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLARDA
HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI


Atatürk´e karşı işlenen suçlarda hükmün açıklanmasının geri bırakılması hususu ile  ilgili sanık için hükmolunan cezanın bir süre denetim süresinde olabilmesi ile denetim süresinde belli koşullar yerine getirildiğinde cezanın kararını hiçbir şekilde sonuç doğurmayacak biçimde ortadan kaldırılması ve davanın düşmesine neden olan ceza muhakemesi durumudur. Bu suç türünde hükmedilen hapis süresi  2 sene ve altında ise hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının alınabilmesi mümkündür. Sizlerde yetkili avukatlar tarafından temsil edilmek istiyorsanız hemen Elgit Hukuk Bürosu avukatlarını arayabilirsiniz.

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLARDA ERTELEME

İlgili suç türünde mahkeme tarafından verilmiş olan cezanın ceza evlerinde infaz edilmesinden şartlı olarak vazgeçilmesi durumu ERTELEME hususunu doğurmaktadır. Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsamında 2 sene veya altında olduğu hallerde cezanın ertelenmesine karar verilebilmektedir.

Sizlerde tüm bu durumlar için yasalara, mevzuatlara hakim avukatlar tarafından temsil edilmek istiyorsanız hemen incelediğiniz Elgit Hukuk sitesinde yer alan numaraları arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • İşe İade Davası Konusunda Merak Edilenler
    İşe İade Davası Konusunda Merak Edilenler İşe İade Davası Şartları ve Diğer Bilgileri İçin Avukatımıza Danışın. Sizlere bazı gerekli bilgileri sitemizde verdik. Anında inceleme işleminizin ardından bizlere ulaşabilirsiniz. ...
  • Vergi Kaçırma Nedenleri
    Vergi Kaçırma Nedenleri - Vergi Kaçırma Cezası ve İşinin Ehli Avukatlar ile ilgili aramalarınızda rastladığınız firmamızdan en iyi fiyatları alabilirsiniz. ...
  • En İyi Ağır Ceza Avukatlarını Tutmak Mı İstiyorsunuz
    En İyi Ağır Ceza Avukatlarını Tutmak Mı İstiyorsunuz? Doğru adrestesiniz. Elgit Hukuk alanında uzman avukatları ile sizlere hizmet verir. ...