MENÜ

Bir Olayın İş Kazası Sayılıp Sayılmayacağı08.06.2020

Bir Olayın İş Kazası Sayılıp Sayılmayacağının araşatırılması ve detaylandırılmasına dair tüm bilgileri web sitemizden inceleyebilir ve en iyi bilgileri Elgit Hukuk avukatlarından edinebilirsiniz.

SGK´ya bildirilmiş olan, bildirilecek olan bir olay, iş kazası sayılıp sayılmayacağı konusunun belirlenmesi amacı ile SGK´nın kontrol ve denetim birimlerinde hizmet veren memurları veyahut iş müfettişleri bulunmaktadır. İş kazası olmayan bir olay iş kazası olarak bildirilmesi durumunda bu birimler ve memurlar aracılığı ile soruşturma yapılabilmektedir.

Yapılacak olan bu soruşturmaların sonunda bildirilmiş olan hususların gerçek ile uygun olmadığı, yaşanan olayın iş kazası olmadığının tespiti halinde, SGK tarafından yapılmış olan tüm ödemeler, ödemenin yapıldığı tarihten itibari ile gerçeğe tamamen aykırı olarak yapılmış olan bu bildirimleri sunanlardan yasal faizleri ile birlikte geri talep edilecektir. Aynı zamanda bu kişilere idari yaptırımlarda uygulanacaktır.

Sizde bir kazanın iş kazası olup olmadığı, yaşanan kazaların sonuçlarının yanlış düşünüldüğü bir durum ile karşı karşıya iseniz, hemen Elgit Hukuk Bürosu avukatlarından hizmet alabilirsiniz.

Uzman kadromuz ile ülkemizin tüm illerinde sizlere hizmet vermekteyiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler