MENÜ

Boşanma Avukatı Ücretleri17.10.2023

Boşanma Avukatı Ücretleri hakkında bilgilendirici bu içeriğimizi sizler için derledik ve yayınladık. Aydın´da bulunan avukatlık ofisimiz sizler için en iyi hizmetleri, profesyonel avukatları ile sunmaktadır. Boşanma avukatı ücretleri evliliğini sürdürmek istemeyen herkes tarafından merak edilen bir konudur. Bu noktada tarafların haklarını bilmeleri ve hukuki süreci en profesyonel şekilde yürütebilmeleri için bir boşanma avukatına ihtiyaç duyacaklarını dile getirmek gerekir.

Boşanma Avukatının Görevi Nedir?Medeni hukukun bir dalı olan aile hukuku uyuşmazlıklarında boşanma avukatı, boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi konularda hizmet vermektedir. Boşanma avukatı olarak hizmet vermekte olan avukatlar boşanmanın hukuki süreci konusunda bilgili ve uzman kişiler olmaları sebebi ile önemli bir hizmet sunmaktadır.

Elgit Hukuk Bürosu sizlere hizmet verir. En iyi avukatları ile AYDIN şehrinde bulunan avukatlık ofisimiz hizmetinizde.

Boşanma davalarına müdahil olan avukatların bazen kamuoyunda boşanma avukatı olarak anıldığı görülmektedir. Boşanma bu durumu yaşayan her çift için zor ve meşakkatli bir süreçtir. Boşanma sürecinde profesyonel hukuki yardım almak bu zorlu süreci kolaylaştıracak ve tarafların ne gibi haklara sahip olduklarını bilmelerini sağlayacaktır. Türk hukukunda boşanma avukatı adı altında ayrı bir meslek dalı bulunmasa da boşanma davaları konusunda hizmet veren ve kendilerini uzmanlaştıran avukatlar bu alana yönelmektedir. Her vakanın çok önemli bir hazırlık aşaması vardır. Avukat boşanan tarafları ve boşanmaya neden olan olayları bir gözlemci olarak dinlemelidir. Ardından avukat, duyulan olaylardan boşanmaya yol açan gerçekleri seçerek davayı hazırlar. Çünkü hukuk sistemlerine göre her boşanmanın bir sebebi olması mutlaka zorunludur. Herhangi bir nedene ya da temele dayandırılmayan boşanmalar kabul edilmez. Boşanma avukatı ücretleri ise davanın ne şekilde ilerlediği gibi pek çok etken dolayısıyla değişkenlik gösterebilir.
 

Boşanma Avukatı Dava Hazırlarken Nelere Dikkat Eder?Boşanma avukatı durumu değerlendirerek boşanma davası açmak için yeterli sebeplerin bulunup bulunmadığını ve kendisine anlatılan olaylardan şu boşanma sebeplerinin doğup doğmadığını araştırır.
Eşlerden birinin öldürmeye, taciz etmeye veya küçük düşürmeye kast etmesi boşanma davalarında en dikkat edilen unsurların başında gelir. Bunun yanı sıra eşlerden birinin aşağılayıcı bir suç işlemesi ya da utanç verici bir hayat yaşıyor olması da davanın hazırlanması esnasında boşanma avukatlarının dikkat ettiği etkenlerin arasında gelmektedir.

Eşlerden birinin akıl sağlığının yerinde olmasını engelleyecek bir hastalık ile yaşıyor olması gibi etkenlerde boşanma davasının hazırlık sürecinde dikkat edilen etkenlerin arasında gelmektedir. Bu etkenler başta olmak boşanma avukatı ücretleri üzerinde etki eden pek çok faktörün olduğunu da dile getirmek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Aydın´da yer alan hukuk bürosu sizlere Elgit Hukuk çatısı altında hizmet verir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler