MENÜ

Çekişmeli Boşanma Davası Reddedilirse Ne Olur?02.01.2019

Aydın´da Çekişmeli Boşanma Davası Reddedilirse Ne Olur? ile ilgili bir çok müvekkilimizden aldığımız sorunun yanıtını siz değerli internet kullanıcısı olan ziyaretçilerimize özel web sitemizde de paylaştık.

Boşanma davası açarak evliliğini sonlandırmak isteyen kişiler açısından boşanma sürecinin hukuki altyapıya uygun olmaması durumunda boşanma davası reddedilir. Boşanma davasının reddi farklı sebeplerden ötürü ortaya çıkabilir. Anlaşmalı boşanma davalarında tarafların uzlaşma sağlayamamaları, boşanma davası için gerekli prosedürlerin doğru yerine getirilmemesi, boşanma davalarında öne sürülen hukuki boşanma sebeplerinin ispatının yapılamaması gibi bir çok durumda boşanma davası reddedilir. Boşanma davasının reddi durumu ortaya çıktığında Medeni Kanun boşanma davasını açan kişinin aynı boşanma nedeni ile tekrar boşanma davası açabilmesi için 3 yıl beklemesi gerektiğine hükmeder. Örneğin aldatma nedeniyle boşanma davası açan bir kişi davayı hukuki anlamda doğru bir şekilde yürütemez ve boşanma için öne sürdüğü nedeni ispatlayamaz ise boşanma davası reddedilir. Bu durumda tekrar aldatma nedeniyle boşanma davası açabilmek için 3 yıl beklemek zorundadır.

Örnek verecek olursak,son zamanlarda çok gündemde olan casus programlarını verebiliriz.Casus programları,eşlerden biri tarafından diğer eşin telefonuna yüklenen programlardır.Bu program sayesinde eşlerden biri aldatıldığını öğrenmiş olsa da,bu kayıtları malesef ki hukuka aykırı delil olduğu için mahkeme dosyasına sunamamaktadır.

Daha fazla bilgi ve içerik için hemen web sitemizdeki numaralar üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler