MENÜ

Davanın Reddi Kararına Temyiz Başvurusu6.6.2022

Davanın Reddi Kararına Temyiz Başvurusu ile alakalı Aydın ilinde hizmet veren avukatlarımızın sizler için hazırlanan bu içeriğine hemen Elgit Hukuk web sitesinden göz atabilirsiniz. Ceza hukukunda davanın reddi kararı ile alaklı bir kaç haftadır web sitemizde sizlere bilgi aktarımı yapmakayız. Geçtiğimiz günlerde Davanın Reddi Kararına Karşı İtiraz, İstinaf konularını ele aldığımız sayfamızda bugün TEMYİZ BAŞVURUSU başlığı ile alakalı olarak bu konuyu ele almaktayız.

TEMYİZ NEDİR?İstinaf mahkemelerinin verdikleri karar ile alakalı olarak bu karara karşı biçimde hükümlerin yeniden incelenebilmesi için yapılacak olan başvuruya kanunda TEMYİZ denilmektedir. Temyiz başvurusunda bir üst mahkemeye durumun, olayın taşınması istenilmiş olur. Bu başvuruların yapılması ile istinaf mahkemesinin kararının değiştirilmesinin yada bozulmasının talebi iletilmiş olur.

Davanın Reddi Kararına Temyiz Başvurusu


Davanın reddi kararı konusunda ise reddi kararı aleyhine istinaf başvurusu yapılabilir ve istinaf mahkemesinin bu başvuru ile ilgili kararını vermesinin ardından, istinaf mahkemesinin ilgili kararın aleyhine temyiz başvurusu yapılabilmektedir. Temyiz sürelerinde, istinaf mahkemelerinin kararının tefhimi yada tebliğinden itibaren 15 gün olduğu CMK 291/1´de belirtilmiştir.

Sizlerde davanın reddi hususları yada herhangi bir husus ile alakalı TEMYİZ BAŞVURUSU için profesyonel destek isterseniz bize web sitemizdeki telefon numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp