MENÜ

Güvenlik Tedbiri Mahkumiyet Hükmüne Karşı İstinaf Başvurusu20.12.2021

Güvenlik Tedbiri Mahkumiyet Hükmüne Karşı İstinaf Başvurusu konusunu bugünki Elgit Hukuk Bürosu web sitesi içerik sisteminde sizler için ele aldık! Sizlerde bu ve bunun gibi konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, işinin uzmanına danışmak isterseniz incelediğiniz web sayfasında yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz. Elgit Hukuk Bürosu Aydın ili sınırları içerisinde tüm müvekkillerine hizmet vermektedir. Şehir dışından arayacak olan ziyaretçilerimize ise yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.

Mahkumiyet Hükmüne Karşı İstinaf Başvurusu konusunda baktığımızda öncelikle İSTİNAF kelimesini açıklamak isteriz. İSTİNAF; mahkumiyet kararına karşın hem maddi yönden hemde hukuki yönden denetlenen bir kanun yoludur. İstinafdaki denetim  üst dereceli olan mahkeme olan istinaf mahkemesinde yerine getirilmektedir.

Bu hususun istinaf konun yoluna başvurulabilmesi için 7 gün süresi vardır. Güvenlik tedbirlerinde alınan karara karşı olarak istinaf başvurusu yapma hakkınız bulunmaktadır. Sizlerde tarafınıza verilen bir güvenlik tedbiri kararı için istinaf başvurusu yapmak isterseniz hemen incelediğiniz internet sitesinde yer alan Elgit Hukuk Bürosu telefon numaralarından herhangi birini arayarak uzman ceza avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Güvenlik tedbirlerindeki istinaf başvurusu yaparak olaya karşın maddi anlamda yerinde değerlendirilip değerlendirilemeyeceğini ve hükmün hukuka uygun olup olmadığına ilişkin denetimlerin yapılmasını sağlanmaktadır.

Elgit Hukuk Bürosu´nun sizler için hazırlanan bu içeriğinin haricinde bir sonraki husus " Güvenlik Tedbirinde Mahkumiyet Kararlarına Karşı Temyiz Başvurusu " olacaktır.

Sitemizi ve bizi takip etmeye devam edin....

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Yıldırma (Mobbing) Nedir?
    Yıldırma (Mobbing) Nedir? Sorusunun cevabını sitemizde siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaya çalıştık, bizler sizlere en iyi şekilde hizmet verebilecek avukatlara sahip kurumsal bir firmayız. ...
  • Görevi Köyüye Kullanma Suçu Adli Para Cezasına Çevrilmesi
    Görevi Köyüye Kullanma Suçu Adli Para Cezasına Çevrilmesi hakkında sizlere bazı detayları sitemiz ELGİT HUKUK BÜROSU içerisinde aktarmaya çalıştık. ...
  • Trafik Kazaları İçin İşinde Uzman Avukatlar
    Trafik Kazaları İçin İşinde Uzman Avukatları mı arıyorsunuz? Elgit Hukuk Bürosu bu alanda en iyi hizmetleri, işinde uzman avukatları ile sizlere sunmaktadır. ...