MENÜ

İnternet Yoluyla Karşılıklı Hakaret Suçu13.9.2021

İnternet Yoluyla Karşılıklı Hakaret Suçuna dair hazırladığımız bu içeriği inceleyebilir ve merak ettiğiniz tüm bilgilere avukatlarımıza yönelteceğiniz sorular ile erişebilirsiniz.

Elgit Hukuk Bürosu olarak uzun zamandır sizlere hakaret suçu ile ilgili olan bir çok konudan sitemizde bahsetmekteyiz. Web sayfamızda yer alan makaleler kısmından tüm içeriklerimizi inceleyebilir ve internet yolu ile hakaret suçları kapsamında tüm bilgileri uzman avukatlarımızdan edinebilirsiniz.

Türk Ceza Kanunu2nda yer alan 129.maddeye göre internet üzerinden hakaret suçlarında iki kişinin karşılıklı bir şekilde hakaret seviyesinde işlenmesi halinde " KARŞILIKLI HAKARET SUÇU " ortaya çıkmaktadır. Bu durumlarda karşılıklı olarak hakaretlerin işlenmesi kapsamındaki suçun aynı anda işlenmesi şartı aranmamaktadır. Misal vermek gerekirse sosyal medya hesaplarından birinden karşısındaki kişiye "ORANGUTAN" denildiğini duyan bir kişi cevap olarak söyleyen kişiye "PAPAĞAN" demesi halinde karşılıklı hakaret suçu meydana gelmiş olur.

İnternet yoluyla karşılıklı hakaret suçları kapsamında davaya bakan hakim kişilerin birine yada ikisine ceza vermemeyi seçebilir yada cezayı 3´te 1 oranında indirebilir.

Bu bağlamda yaşadığınız sorunlar ve problemler için hemen web sayfamızda bulunan numaraları arayabilir ve profesyonel, uzman ve tecrübeli avukatlardan bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Toplu Şekilde İşçi İşten Çıkarma
    Toplu Şekilde İşçi İşten Çıkarmalar Hakkında önemli bilgileri siz değerli Elgit Hukuk Bürosu web sitesi ziyaretçilerimiz ile paylaştık. Umarım açıklayıcı olmuşuzdur. ...
  • Kredi Kartı Dolandırıcılığı Cezası
    Kredi Kartı Dolandırıcılığı Cezası Nedir? Merak ettiğiniz bu sorunun cevabını Elgit Hukuk Bürosu web sitesi üzerinde yer alan soru cevap kısmından unsuru tam bize ileterek ilgili avukatlarımız tarafından size dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz. ...
  • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nca daha önce yayımlanan ve bugün yürürlüğe girecek "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği" nde inşaat sektörünün talepleri dikkate alınarak bazı değişiklikler yapıldı. Buna göre yapı ruhsatına uygun olarak inşaatı devam eden ...