MENÜ

İnternetten Hakaret Suçu Nasıl İspatlanır27.9.2021

İnternetten Hakaret Suçu Nasıl İspatlanır? Sorusunun açıklayıcı olan içerikleri sitemizde yer alıyor. Hemen Elgit Hukuk Bürosu´nun sitesindeki bu içeriği inceleyerek sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternetten hakaret suçlarındaki failin sosyal medyayı kullandığı hesabın IP adresinin bulunması ve IP adresi üzerinden adrese erişilmesi çok kolaydır. Fakat IP adreslerini bazı sosyal medya hesapları firmaları soruşturma makalmarı ile paylaşmamaktadır. Bu durumlarda polisler suçluları sosyal medyadaki hesapları üzerinden yaptıkları araştırmalar ile bulabilmektedir. Ancak son dönemlerde ülkemizde yasal temsilcilikler açan tüm sosyal platformlar yakında bu IP numaralarını paylaşmak zorunda kalabilir. Bu gibi durumlarda kaldığınızda uzman avukatlar tarafından temsil edilmeniz önemlidir. Bu noktada Elgit Hukuk Bürosu avukatları sizlere hizmetlerini sunabilmektedir.

Şuanki durumdan bahsetmek gerekirse polislerin suçun faili için kişinin fail olup olmadığını tam tespit edilemeyen kişilere ulaşması ile bulabilmektedir. Bu durumlarda şüpheli kişilerin cep telefonlarına, bilgisayarlarına, tabletlerine el koyulmaktadır. Bu teknolojik aletler aracılığı ile bilirkişiler inceleme yapmakta ve failin tespit edilebilmesini sağlamaktadır. İnternet aracılığı ile veyahut sosyal medya aracılığı üzerinden yapılan hakaret durumlarındaki suçlar genellikle bilişim sistemleri cihazları kullanılarak yapılmasından ötürü cep telefonları, tabletler, laptop cihazları, bilgisayarlar önemli delillerdir.

Sizde yaşadığınız bir hakaret suçunu ispat edebilmek için yapmanız gerekenleri öğrenmek istiyorsanız hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Elgit Hukuk Bürosu Aydın ilinde bulunmaktadır. Aydın ilinden şehrin her noktasında sizlerin hizmetinde olabilecek avukatlarımız ile huzurunuzdayız.

Yapmanız gereken sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaraları aramanızdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • İnternet Yoluyla Karşılıklı Hakaret Suçu
    İnternet Yoluyla Karşılıklı Hakaret Suçuna dair hazırladığımız bu içeriği inceleyebilir ve merak ettiğiniz tüm bilgilere avukatlarımıza yönelteceğiniz sorular ile erişebilirsiniz. ...
  • Atatürk´ün Hatırasına Hakaret Suçu ve Cezası
    Atatürk´ün Hatırasına Hakaret Suçu ve Cezasını hemen sitemizden öğrenebilir ve karşılaştığınız sorunlarınız için alanında uzman avukatlarımıza iletişim numaralarımız üzerinden danışabilirsiniz. ...
  • Tüm Yönleriyle Toplu İş Sözleşmesi
    Tüm Yönleriyle Toplu İş Sözleşmesi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgi ve detayları Türkiye´nin en büyük hukuk web sitesi ELGİT HUKUK´dan öğrenebilirsiniz. ...