MENÜ

İş Kazası veya Meslek Hastalığı Sigorta Hakları Nelerdir?10.07.2020

İş Kazası veya Meslek Hastalığı Sigorta Hakları Nelerdir? Bu sorunun yanıtını kısa açıklamalar ile web sitemizden inceleyebilir ve sorularınız için büromuzu arayabilirsiniz.

Yaşanan iş kazası, geçici iş göremezlik ödeneği, sürekli iş göremezlik geliri, ölen sigortalının hak sahiplerine gelir bağlanması, gelir bağlanmış olanın kız çocuklarına evlenme ödeneği, Ölen sigortalı için cenaze ödeneği ödenmesi olarak belirlenmiştir..

İşverenin kontrolü dışında meydana gelen iş kazalarının bildirimi, nereye ve kaç gün içerisinde yapılması gerekmektedir?
 
Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine/ Sosyal Güvenlik Merkezlerine ve kazanın öğrenildiği tarihten itibaren 3 işgünü içerisinde bildirilmesi gerekmektedir.
 
İş kazası geçiren sigortalının ne kadar sigortalılık süresi bulunması gerekmektedir?
 
İş kazası geçiren sigortalı için süre aranmamaktadır.

Konular ile ilgili yaşadınız her türlü sorun için ELGİT HUKUK BÜROSU sizlere alanında uzman avukatları ile hizmetlerini sunmaktadır. Türkiye´nin neresinde olursanız olun. Yaşadığınız iş kazası problemleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • İş Hukukunda Ücretsiz İzin
    İş Hukukunda Ücretsiz İzin İle İlgili Merak Ettiğinzi Herşey BURADA ! Elgit Hukuk Bürosu sizler için bir birinden açıklayıcı içeriklerine web sitesinde yer vermektedir. ...
  • Anlaşmalı Boşanma Avukatı Aydın
    Aydın´da Anlaşmalı Boşanma Avukatı Telefonu ve irtibat bilgilerine web sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve avukatlarımıza erişebilirsiniz. ...
  • Fazla Çalışma Alacağının İspatı
    Fazla Çalışma Alacağının İspatı Hakkında Bilgiler alabileceğiniz makale yazısını inceleyebilir ve tüm sorularınızı sitemiz üzerinden avukatlarımıza iletebilirsiniz. ...