MENÜ

İş Kazası Yaşayan İşçiler Ne Yapmalıdır?26.06.2020

İş Kazası Yaşayan İşçiler Ne Yapmalıdır? Hukuksal Boyut ve İş Kazası Avukatı olarak uzman kadromuz ile sizlere hizmetlerimizi ulaştırmaktayız.

Bir iş kazası yaşadıysanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız içeriğimizi inceleyebilir ve yaşanan bu durumlar karşısında bizden profesyonel desktek alabilirsiniz...


* İş kazasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu ) kurumlarına bildirilip, bildirilmediğinin takibini yapın.

* İş kazasını geçirmiş olan işçinin hastane belgelerinin İŞ KAZASI olarak düzenlenip düzenlenmediğini mutlaka takip ediniz.

* İş kazası geçirmiş olan işçilerin sağlık kuruluşlarında görevli olan güvenlik güçlerine vereceği ifade önemlidir. Yaşanan kazanın işçinin kendi kusuru olduğu ve işvereninden şikayetçi olmadığı yönündeki bir ifade sonucu işveren hakkında açılacak olan davalar, takipsizlik ile sonuçlanabilmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir durumdur.

* Yaşanan iş kazası süresinde işverenizin tedaviniz konusunda gerekli hassasiyeti size göstermesi gerekmektedir. Şayet işveren tedavi ile ilgili gerekli hassasiyeti göstermez ise idari yönden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı´na şikayet edeceğiniz, adli yönden olarak ise maddi manevi tazminat davası açabileceğinizin hususları yazılı olarak iletilmektedir.

* İş kazasının ardından işçi işten çıkarılmış ise en kısa süre içerisinde İş Mahkemesi nezdinde dava açması gerekmektedir.

Bilmeniz gereken en öneml maddeler bunlardır. Yaşadığınız bir iş kazası sonucunda, işveren ile yaşadığınız tüm problemler adına Elgit Hukuk Bürosu´nda görevli olan tüm avukatlarımız bu alanda bilgili ve yetkilidir. Detaylı bilgi için hiç çekinmeden nerede olursanız olun, bizi arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler