MENÜ

İş Kazası Yaşayan İşçinin Dikkat Etmesi Gerekenler03.07.2020

İş Kazası Yaşayan İşçinin Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir? Bu konu ile ilgili yasal yollar oldukça önemlidir. Konu hakkında dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır.

Elgit Hukuk Bürosu sitesinden bu konular hakkında pek çok bilgiye erişebilir ve detaylı bilgiler, sorular için sitemizde yer alan numaralarımızdan daima en iyi desteği alabilirsiniz.

İş Kazası Yaşayan Ziyaretçilerimizin Dikkat Etmesi Gerekenler

* İş kazasını yaşayan kişinin kendi ihmali yüzünden yaşadığı hastalığın artması durumunda, verilecek olan ödenek işçinin kendi kusuru oranında azaltılacaktır. Ancak bu oran %50´yi geçemez.

* Kurum tarafından gerekli olan tedavi durumu, sigortalı olana yazılı olarak bildirilmiş, sigortalının ise bunu uymamış olduğu bir durum var ise teklif edilen tedaviyi kabul edip kuruma başvuracağı tarihe kadar sigortalı olana;

– İşçiye iş kazası sonrasında yapılması gereken tedavi yapılmaz,

– Geçici iş göremezlik ödeneği veya sürekli iş göremezlik ödeneği verilmez.

* İş kazası geçiren kişi, eğer işverenin bu kazadan haberi yoksa kazadan sonraki gün içinde işverene kazayı bildirmelidir.

* İş kazası geçiren kişi, iş kazası veya meslek hastalığı dolayısıyla hekimin önerdiği tedbir ve tavsiyelere uymalıdır.

Yaşanan büyük problemleri dert etmeyin, Elgit Hukuk´un işinde uzman avukatları sizlere en iyi hizmetleri vererek, iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bizlere ulaşmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler