MENÜ

İş Kazasının Ardından Sağlanan Yardımlar12.06.2020

İş Kazasının Ardından Sağlanan Yardımlar Nelerdir? Bunlar ile ilgili kısa acıklamalar ve belli başlı bilgileri Elgit Hukuk web sitesinde sizlerle paylaştık.

İş kazasının ardından hastaneye giderek rapor alan sigortalılar için geçici iş göremezlik ödeneği bulunmaktadır. Bu konuyu da siz değerli Elgit Hukuk web sitesi takipçilerine anlatmak isteriz. Örneğin işletmede işinizi yaptığınız esnada kayıp düştüyseniz ve bu düşme sonucu ayağınızı kırdıysanız sigortalı olarak hastaneye giderek 10 günlük rapor aldığınızı var sayalım, SGK bu 10 gün için sigortalı olan sizlere geçici iş göremezlik ödeneği ödeyecektir. Bunun yanı sıra sigortalı olan sizin geçirdiğiniz iş kazanızın ardından meslekde kazanma günüzüde en az %10 oranında kaybettiğinizin de sağlık kurulunun tarafından rapor aracılığı ile belgelenmesi durumunda sigortalı için SGK sürekli iş görmezlik geliri alabilmektedir. Konu ile ilgili  detaylı bilgi ve dava açmak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Geçirilmiş olan bir iş kazası sebebi ile sigortalılar eğerki hayatını kaybettiyse, geride kalanlar için hak sahiplerine ölüm geliri bağlanmaktadır. Bilmeniz gereken diğer bir husus ise SGK hastalık sigortası sayesinde istirahat raporu alan sigortalılara üçüncü günden itibaren geçici iş göremezlik raporu ödeneği ödeyecektir. Fakat iş kazası olması durumunda durum biraz farklıdır. İş kazası sonrasında, istirahat raporu alanlar raporun ilk gününden itibaren geçici iş göremezlik ödeneği alacaktır.Ü

Konu ile ilgili her türlü soru, sorun hakkında bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler