MENÜ

İşçinin İşe İade Hükümlerinden Yaralanabilmesi İçin Gerekli Şartlar09.11.2018

İşçinin İşe İade Hükümlerinden Yaralanabilmesi İçin Gerekli Şartları mı arıyorsunuz? Konu ile ilgili bazı bilgileri sitemizden inceleyebilir veya tamamı için ELGİT HUKUK BÜRO´muzu arayabilirsiniz.

İşe iade davasından yararlanabilmek ve bu davayı açabilmek için işyerinde en az 30 işçi çalıştırılıyor olmalıdır. Aynı zamanda işçi ve işveren arasında belirsiz süreli bir sözleşmenin kesinlikle olması bulunmalıdır ki belirli süreli sözleşme ile çalışan kişinin işe iade davası açma hakkı bulunmamaktadır. İşçi dava açacağı işyerinde minimum 6 aydır çalışıyor olmalıdır bu gerekçe sadece yer altı işlerinde çalışanlar için geçerli değildir.

İş sözleşmesinde geçerli bir sebep bulunmadan fesih bulunuyorsa işe iade davası hakkı söz konusu olmaktadır. Unutmamalısınız ki işe iade davası açabilmek için fesih işleminin geçerli bir sebebe dayanıyor olması gerekmektedir.

Konu ile ilgili işinin uzmanı avukatlarımızdan bilgi almak isterseniz çekinmeden büromuza ulaşabilirsiniz. Türkiye´nin her yerinde hizmet veren kaliteli bir ekip ile sizlere hizmet verdiğimizi bilmenizi isteriz..

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp