MENÜ

İşverenin Gönderdiği Yerde Kaza Geçirilirse İş Kazası Olur Mu?01.06.2020

İşverenin Gönderdiği Yerde Kaza Geçirilirse İş Kazası Olur Mu? Gibi sorular karşısında alacağınız yanıtlar duruma göre değişecektir. Elgit Hukuk Bürosu uzman avukatları ile iş kazaları konusunda sizlerin hizmetindedir.

Yaşanan iş kazaları neticesinde ülkemizde malesef bir çok kişi hakkını hukuk büroları aracılığı ile aramaktadır. Sizlerinde yaşamış olduğu, çevrenizde bir tanıdıgının yaşamış olduğu böyle durumlar olabilir. Bu tarz durumlarda ilerlerken mutlaka yasal bir temsilcinizin olması, bu işi profesyonel bir şekilde yapanlardan bilgi ve destek almanız gerekmektedir.

İşvereninizin emri ile gitmiş olduğunuz bir yerde giderken veya gittiğinizde yaşadığınız bir kaza var ise ne yapacaksınız? Şayet işverenler işçilerini iş dışında yer alan bir göreve, bir işe, bir yere göndermişse bu süre içerisinde yaşanan kazalar da iş kazasıdır. Örnek ile ilerleyecek olursak, işletmenin su faturasını bankaya yatırmanız için sizi bir yere gönderen iş veren, personeli yani siz karşıdan karşıya geçerken araba çarpması sonucu bir kaza ile karşı karşıyaysanız bu iş kazası olarak geçmektedir.

Konu ile ilgili sorularınız ve sorunlarınız için ELGİT HUKUK BÜROSU´nun uzman avukatlarına danışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler