MENÜ

Kasko Firması Araç Değer Kaybını Karşılar Mı?11.05.2020

Kasko Firması Araç Değer Kaybını Karşılar Mı? Bu soru bu konu için en çok aranan konular arasında yer almaktadır. Elgit Hukuk bu sorunuz için web sitesinde sizlere bilgiler aktarmıştır.

2 yıl boyunca değer kayıplarınız için dava açabilirsiniz. Zaman aşımı süresine ugramaması için kazanın gerçekleştiği tarih üzerinden bu 2 yıl süre baz alınacaktır. Yani araçlarınızda oluşan değer kayıpları için kusurlu olan taraf karşı taraf ise 2 yıl içerisinde araç değer kaybı davası açabilirsiniz.

Kaza sonrasında değer kaybına uğrayan 1´den fazla araç olabilir. Bu durumlarda kazada pek çok araçta değer kaybı meydana gelebilmektedir. Fakat aracın trafik sigortası tek bir aracın değer kaybını karşılayacaktır. Bu nedenle kaza sırasında sorumluluğu bulunmayanlar ve sorumluluk oranı az olan kişilerde, kazaya neden olan kişilerin güvencesi olan kasko sigortası ortaya çıkacak ve değer kaybı için talepler iletilecektir.

Kasko firması arac için değer kaybı durumlarında, onarım sebebi ile ortaya çıkan araç değer kayıplarını teminat altına almayacaktır. Yani kısaca araç değer kayıpları durumunda kasko sigorta firmasından talepte bulunulamaycaktır. Bazı durumlarda sigorta şirketleri kasko kapsamlarında araçların değer kayıpları güvencelerine de yer verecektir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için ELGİT HUKUK BÜROSU firmamızı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

En iyi avukatlar ile kaza değer kaybı konusunda sizlere hizmetler vermekteyiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • İşe İade Davası Nedir?
    İşe İade Davası Nedir? Kimlerin Hakkıdır? gibi soruları sıkça almaktayız. Bu sorular ile ilgili bazı bilgileri sizlerle sitemizde paylaştık. Avukatlarımıza danışmak için çekinmeden sizde bizi arayabilirsiniz. ...
  • Nafakanın Arttırılması İstemi Yargıtay Davası
    Nafakanın Arttırılması İstemi Yargıtay Davası içeriğine göz atmanız için ilgili içerik web sitemize eklendi. Elgit Hukuk Bürosu sizlere düzenli olarak emsal karar paylaşımını web sitesinde yapmaktadır. ...
  • İş Sözleşmesinin Geçerli Nedenle Fesih
    İş Sözleşmesinin Geçerli Nedenle Fesih konusuna dair bilgi ve içerikleri sitemizden detaylı bilgi ve içerikleri ELGİT HUKUK kurumsal web sitesinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. ...
Whatsapp