MENÜ

Kasko Firması Araç Değer Kaybını Karşılar Mı?11.05.2020

Kasko Firması Araç Değer Kaybını Karşılar Mı? Bu soru bu konu için en çok aranan konular arasında yer almaktadır. Elgit Hukuk bu sorunuz için web sitesinde sizlere bilgiler aktarmıştır.

2 yıl boyunca değer kayıplarınız için dava açabilirsiniz. Zaman aşımı süresine ugramaması için kazanın gerçekleştiği tarih üzerinden bu 2 yıl süre baz alınacaktır. Yani araçlarınızda oluşan değer kayıpları için kusurlu olan taraf karşı taraf ise 2 yıl içerisinde araç değer kaybı davası açabilirsiniz.

Kaza sonrasında değer kaybına uğrayan 1´den fazla araç olabilir. Bu durumlarda kazada pek çok araçta değer kaybı meydana gelebilmektedir. Fakat aracın trafik sigortası tek bir aracın değer kaybını karşılayacaktır. Bu nedenle kaza sırasında sorumluluğu bulunmayanlar ve sorumluluk oranı az olan kişilerde, kazaya neden olan kişilerin güvencesi olan kasko sigortası ortaya çıkacak ve değer kaybı için talepler iletilecektir.

Kasko firması arac için değer kaybı durumlarında, onarım sebebi ile ortaya çıkan araç değer kayıplarını teminat altına almayacaktır. Yani kısaca araç değer kayıpları durumunda kasko sigorta firmasından talepte bulunulamaycaktır. Bazı durumlarda sigorta şirketleri kasko kapsamlarında araçların değer kayıpları güvencelerine de yer verecektir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için ELGİT HUKUK BÜROSU firmamızı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

En iyi avukatlar ile kaza değer kaybı konusunda sizlere hizmetler vermekteyiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler