MENÜ

Kaza Sonucu Tazminat - Trafik Kazası Avukatları07.02.2020

Kaza Sonucu Tazminat - Trafik Kazası Avukatları için web sitemizde bulunan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Trafik Kazalarında Sürekli Sakatlık Tazminatı almak isteyenlerin için hemen bizi aramalısınız. Karayollarında meydana gelen trafik kazaları sebebi ile haksız bir şekilde fiile uğramış olan ve beden gücünde sorunlar yaşayarak, kayıplar yaşayan, sürekli sakalığa ilişkin yaşayanların tazminini zarara sebebiyet veren kişilerden, sorumlu sigorta şirketlerinden istenebilmektedir.

Sürekli sakatlık yaşanlar denilince akla hemen tekerlekli sandalye ile yaşamaya çalışmak gelmesin, iş gücünde kayıpların meydana gelmesi durumu kişiden kişiye farklılıklar gösterebilen bir durumdur. Vücudunuzun bütünlüğünün bozulması, kazalar sebebi ile uzuvlarda kayıplar meydana gelmesi, psikolojik süreğen rahatsızlıkların olması, estetik duruşlarda bozukluklar veya değişimler olması vb.. bir çok sakatlık iş gücü kaybı çercevesinde değerlendirilmektedir.

Borçlar Kanunu 41. maddede şu şekilde bir açıklama mevcuttur. ‘‘Gerek kasten gerek ihmal ve teseyyüp yahut tedbirsizlik ile haksız bir surette diğer kimseye bir zarar ika eden şahıs, o zararın tazminine mecburdur.’’  Bununla beraber sürekli sakatlık yani beden gücünde azalmaya ilişkin ise Borçlar Kanunu 46. Maddesinde “Bedensel bir zarara uğrayan kimse, çalışma gücünün tamamını veya bir kısmını yitirmekten ve ilerde iktisadi yönden karşılaşacağı yoksulluktan doğan zararını ve bütün masraflarını isteyebilir” denilmiştir.’’

Sizlerde yaşadığınız kazaların sonrasında tazminat hakkınızı kullanmak ve değerlendirmek istiyorsanız, hemen iletişim sayfamızda bulunan numaralarımızı arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler