MENÜ

Kıdem Tazminatı Davası Açma Masrafları19.10.2020

Kıdem Tazminatı Davası Açma Masrafları nelerdir? Uzman hukuk bürolarından konu ile ilgili bilgi alarak bu masrafları öğrenebilir ve destek alabilirsiniz.

Kıdem tazminatı davasını açacağınız miktar üzerinden, bilirkişi, tanık gibi durumlardan hangilerinden yararlanacağınız gibi konuları da baz alarak fiyatlar değişmektedir. Diğer bir deyiş ile 1000 TL lik ve 100.000 TL lik dava değeri sebebinde açılan davaların harçları arasında farklılıklar oluşabilmektedir. Konu ile ilgili dava harçlar kanunlarına göz atabilir veya iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kıdem Tazminatı Davası Nasıl Açılır?

İşçi kıdem tazminatı alacaklarına ilişkin davasını, söz konusu alacağının doğum tarihinden itibaren on yıl içerisinde İş Mahkemeleri’ nde açacağı bir dava ile ileri sürme hakkına sahiptir. Dolayısı ile işçi bir dilekçe ile İş Mahkemelerine başvurmak suretiyle kıdem tazminatına ilişkin bu davayı açabilecektir.

Daha fazla bilgi ve işinin ehli uzman avukatlarımızdan destek almak isterseniz hemen incelemekte olduğunuz Elgit Hukuk Kurumsal web sitesinde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler