MENÜ

Mala Zarar Verme Avukatı10.04.2019

Mala Zarar Verme Avukatı - Aydın Hukuk Büroları arasında sizlerin işine yarayacak işinin ehli tüm avukatlarımızla tüm Türkiye´de hizmetlerimizi verebiliyoruz.

Genç, dinamik, hukukun üstünlüğüne inanmış ve meslek etiğini benimsemiş, profesyonel ve sorumluluk bilinci yüksek çalışma arkadaşları, ortakları, danışmanları ve sektör dışı çözüm ortaklarıyla takım ruhu bilinci içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında Özel Avukatlık faaliyetlerini yerli ve yabancı müvekkilleri nezdinde sürdürmektedir. Büromuz üstlendiği vekalet veya danışmanlık görevlerini en makul hukuki çözümlere en hızlı yoldan ulaştırmayı amaçlamakta ve başarmaktadır.

Zarar vermeden kasıt yıkmak, tahrip etmek, yok etmek, bozmak, kullanılamaz hale getirmek veya kirletmektir. Mala zarar verme suçu şikâyete bağlı bir suçtur. Mala zarar verme cezası 4 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır.

Mala zarar verme taksir ile değil genel kastla işlenir. Yargıtay olası kastı bile çoğu zaman suçun oluşması için yeterli bulmazken söz konusu suçun taksirle işlenmesi mümkün değildir.

Daha fazlası için hemen bizi arayın..

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler