MENÜ

Mala Zarar Verme Suçu Avukatları2.7.2021

Aydın´da Mala Zarar Verme Suçu Avukatları aramalarınızda rastladığınız Elgit Hukuk Bürosu´nda görevli avukatlarımız ile yanınızdayız.

Avukatlarımız şehirde yer alan sorunların tamamında istediğiniz anda profesyonel destek alabilmeniz için sizlere bir telefon kadar yakındır.Mala Zarar Verme Suçunun Unsurlarını bazı başlıklar dahilinde daha anlaşılabilir şekilde inceleyebilirsiniz. Tabi uzman avukatlarımıza danışmak isterseniz hemen bizi arayabilirsiniz.

Mala zarar verme, seçimlik hareketlerle işlenebilen bir fiildir. Mala zarar verme fiilinin kaç farklı şekilde icra edilebileceği sınırlı bir şekilde TCK md. 151’de ifade edilmiştir. Kanunda sınırlı bir şekilde sayılan eylemler dışında bu suç işlenemez.Mala zarar verme suçunun oluşması için belli başlı bazı unsurların oluşması şarttır. Bu şartları daha iyi anlamak için maddeler halinde açıklamak en mantıklısı olacaktır.

* Malı Bozarak veya Kullanılmaz Hale Getirmek Suretiyle
* Yıkmak Suretiyle Mala Zarar Verme
* Tahrip Etme Suretiyle Mala Zarar Verme
* Yok Etme Suretiyle Mala Zarar Verme Suçu
* Kirletmek Suretiyle Mala Zarar Verme Suçu
* Sahipli Hayvanın Öldürülmesi Suretiyle Mala Zarar Verme Suçu

Bunları daha detaylı öğrenmek ve her maddeyi detaylı şekilde açmamızı isterseniz soru ve sorunlarınız için zaman kaybetmeden Elgit Hukuk Bürosu numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Mala zarar verme konuları ile ilgilenen avukatlarımızdan destek alabilmek için hemen incelediğiniz web sitemizde bulunan numaralarımızı arayabilirsiniz.


 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler