MENÜ

Nafaka Davası Avukatları Ücretleri Aydın11.01.2019

Aydın´da Nafaka Davası Avukatları Ücretleri ve konu ilgili bilgileri edineceğiniz web sitesi ELGİT HUKUK´un kurumsal web sitesidir. Detayları soru cevap kısmında bizlere iletebilir ve en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Nafaka kelime anlamı olarak geçinmek olan şeylerin bütünü, geçimlik anlamına gelirken hukuk alanın nafaka birinin geçindirmekle yükümlü olduğu kimselere mahkeme tarafından bağlanan aylık anlamına gelmektedir.  Nafaka boşanma davasından önce, boşanma davası esnasında ve boşanma davasının bitmesi akabinde olmak üzere her koşulda istenebilir. İyi bir Nafaka Davası Avukatı ile çalıştığınızda nafaka ödeme şartları oluştuysa nafaka talep eden adına nafakaya hükmedilecektir.  Örneğin taraflar boşandıktan sonra müşterek bir çocuk varsa velayeti kendisinde olmayan kişi çocuğu geçindirmekle yükümlü olduğu kabul edilerek çocuk adına nafaka bağlanacaktır. Nafakanın nasıl bağlanacağı ve miktarı gibi sorulara değinmeden önce nafakanın türlerini incelemekte fayda vardır.

Nafaka davalarında danışmanlık konusu söz konusu olması durumunda, nafaka ile ilgili ortaya çıkmış veya çıkacak sorunların çözümünde yarar sağlamaktadır. Nafaka miktarının belirlenmesi, ödenmesi, nafakanın kaldırılması yada düşürülmesi, nafakanın ödenmemesi halinde ceza yolları, hangi durumlarda nafakanın ödenmeyeceği veya kaldıralacağı, nafakanın tahsili için icra takibinin nasıl yapılacağı hukuk bilgisi gerektiren detaylı konulardır. Nafaka davalarının yanlış açılması, yanlış talep edilmesi halinde karşı avukat ücret ve masrafları ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Detaylar için işinin ehli avukatlarımıza danışmanızı öneririz. Bir telefon kadar uzağınızdayız..

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler