MENÜ

Suçu ve Suçluyu Övme Suçu Hakkında Bilgiler05.04.2021

Suçu ve Suçluyu Övme Suçu Hakkında Bilgiler için sizlere hazırladığımız bu içeriğimizi inceleyebilir ve nerede olursanız olun hukuki destek almak adına Elgit Hukuk Bürosu numaralarını arayabilirsiniz.

Suçluların ve suçun övülmesi konusuna ilişkin bazı bilgileri bir önceki makale içeriğimizde sizlerle paylaştık. Suçun ve suçlunun övülmesi fiilerine bakıldığında bu tür suçlar kamu barışına karşı suçlar olarak nitelendirilebilir. Somut olarak işlenen bir suç, suçu işleyen kişiler olmasa dahi ceza normlarına bakıldığında bu bir cürüm sayılmaktadır, bir fiilin açıkca övülmesi veyahut iyi görüldüğünün söylenilmesi hali " KAMU DÜZENİ ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR " altında yasak kapsamına alınmaktadır.

AYDIN CEZA AVUKATLARI

Avukatlarımız bulunduğumuz il AYDIN ve çevresinde her türlü dava konusunda sizlere hizmet verebilmekte ve sizlerden gelen tüm talepleri en kısa süre içerisinde değerlendirebilmektedir. Ceza hukuku kapsamında yer alan bir çok suç türü vardır, karşı karşıya kaldığınız suçu ve suçluyu övme durumlarında alacağınız en iyi destek Elgit Hukuk  Bürosu´ndan olacaktır.

5237 sayılı TCK’nın 215. maddesinde bu suç türü detaylı bir şekilde aktarılmıştır.  Bu suçun işlenmesi halinde 2 seneye kadar hapis cezasına çarptırılabilirsiniz.

Suçluyu övme suçunun cezası 2 senedir.

Suçu, suçluyu övme suçuna göz attığımızda ilgili konuya ilişkin alt sınır net bir şekilde belli değildir, cezanın en alt sınırı belli olmadığı bu tür  suçlarda tck 49/1 gereği alınacak cezanız 1 aydan az olamayacaktır. Buna bağlı olarak net bir bilgi almak isterseniz, kısacası suçu, suçluyu övmemin cezası 1 ay ile 24 ay arasında bir ceza almanıza neden olabilir.

Yaşadığınız bir problem ve yaşanan problemin çözümü için hemen incelediğiniz kurumsal web sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Aydın avukatları arasında en bilgili, en tecrübeli ve profesyonel bir ekip ile sizlere hizmet veriyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Sendikaya Üye Olmanın Faydaları?
    Sendikaya Üye Olmanın Faydaları Nelerdir? başlıklı bu yazımızın içerisinde sizlere bazı bilgileri Elgit Hukuk Bürosu olarak paylaşmak istedik. ...
  • Kaçak Elektrik Kullanım Bedeli Emsal Karar
    Kaçak kayıt belgeleri dahilinde Kaçak Elektrik Kullanım Bedeli Emsal Karar içeriğine Elgit Hukuk web sitesinden erişebilir ve bu husus hakkında hukuki destek almak istediğinizde avukatlarımıza ulaşabilirsiniz. ...
  • Ziynet Eşyası ve Takı Parası Alacağı Yargıtay Kararı
    Ziynet Eşyası ve Takı Parası Alacağı Yargıtay Kararı konularının tamamını inceleyebileceğiniz bu önemli içerik Elgit Hukuk Bürosu´nun kurumsal web sitesinde sizlere sunulmuştur. ...
Whatsapp