MENÜ

Trafik Kazaları İçin İşinde Uzman Avukatlar03.04.2020

Trafik Kazaları İçin İşinde Uzman Avukatları mı arıyorsunuz? Elgit Hukuk Bürosu bu alanda en iyi hizmetleri, işinde uzman avukatları ile sizlere sunmaktadır.

Trafik kazaları sonrasında kişiler yaralanabilmektedir. Malesef bazı yaralanmalar kalıcı sakatlık durumlarını da beraberinde getirebilir. Bu gibi durumalrda kalıcı sakatlıklar, maluliyetlere ilişkin kusuru olan kişiler, kusuru olan aracların sigorta şirketlerine maddi tazminat davası açabilmeniz için yeterli olacaktır. Sakatlıklar neticesinde ortaya çıkacak olan elem ve üzüntü yaşayan kişiler için de manevi tazminat davaları açılabilmektedir. Trafik kazalarının sonrasında ölümlerin veya yaralanmaların gerçekleşmediği durumlarda ise maddi tazminat talepleri konuları da ortaya çıkacaktır. Aracınız hasar görmüş olması durumunda bu hasarların tamirat edilmesinin de bir maliyeti olacaktır. Karşı taraftaki aracın trafik sigortasının bulunmaması durumunda veyahut trafik sigortası olupda aracınızdaki hasar bedelinin teminat limitlerini aştığı anlarda, hasar bedeli davası açmanız da mümkündür.

Hasar gören araçların bir değer düşüklüğü de olacaktır. Bu değer düşüklükleri durumlarında ise karşı tarafa araç değer kaybı davası açılabilmetke ve değerin tahsil edilmesi sağlanabilmektedir.

Trafik kazası sonucu yaşanan her türlü sorunlarda ELGİT HUKUK olarak yanınızdayız.

Soru ve sorunlarınız için çekinmeden bize web sitemizdeki numaralardan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler