MENÜ

Trafik Kazalarında Ölüme Bağlı Maddi Manevi Tazminat Talebi06.11.2020

Trafik Kazalarında Ölüme Bağlı Maddi Manevi Tazminat Talebi edinmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri, tüm detayları kurumsal web sitemizden inceleyebilir ve en iyi fiyatları elde edebilirsiniz.

Kaza sonucu ölüm durumu olan trafik kazalarında ölen kişinin mirascıları ve bazı hallerde 3.kişiler de ölümden kaynaklı olan zararları kazaya sebep olan kişi, kurumdan talep edebilmektedir. Yargıtay´ın bu alanda pek çok sonuçlanmış dava detayları bulunmaktadır.

Maddi ve manevi olmak üzere trafik kazalarının akabinde iki çeşit tazminat talebi olabilmektedir. Ölüm bulunan, ölüm içeren trafik kazalarında maddi tazminat kaza nedeni ile ortaya çıkması ve çıkan durumlarda somut zararlar olabilmektedir. Ölüm olan kazaların ardındaki tazminatlara en ufak bir örnek vermek gerekirse, cenaze giderleri olacaktır.

Sakat kalma, maluliyet, trafik kazasında yaralanma, kısa süreli ve ömür boyu kişilerin çalışmaması ve çalışamayacak olmalarına bağlı olduğu zararlardır. Kişilerin yaralanması ve ölümlerine bağlı olarak iç gücü kaybına uğranması, ekonomik geleceğinin sarsılması, kazanç kaybının bulunması gibi nedenlerden zararlar ve tedavi giderleri karşılanacak şekilde tazminatlar talep edilecektir.

Yaralanma yaşan veya sakat kalan insanlar, ağır bedensel yaralanmalar durumunda yaşanan elem, üzüntü ve ıstırap sebebi ile manevi olarak tazminat istemektelerdir. Trafik kazalarında ölüm var ise, ölüm meydana geldiyse ölenin yakınları, ölen kişinin desteklerinden yoksun kalma tazminatı isteyebilir, ölüm öncesi tedavi giderleri, defin ve cenaze giderleri gibi zararların tazminatını da ilgililerden talep edebilirler. Bu alanda kurumsal bir hukuk firmasının sizin temsilciniz olması sonuca daha hızlı ve kesin ulaşma seçeneğini beraberinde getirir. Sizlerde bu alanda istediğiniz konu ile alakalı hemen bize ulaşabilirsiniz.

Trafik kazalarında ölümlere bağlı olarak maddi ve manevi tazminat almak isterseniz hemen bizi arayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler