MENÜ

Vergi Kaçakçılığı Suçu24.05.2019

Vergi Kaçakçılığı Suçu Avukatları - Türkiye´nin En iyi Avukatları Elgit Hukuk Bürosu bünyesi altında sizlere hizmetlerini sunmaktadır.Vergileme sonuç itibariyle özel ekonomiden kamu ekonomisine bir kaynak transferi sonucu doğurur.

Vergi kaçakçılığı suçu, vergi kanunlarına göre tutulan veya düzenlenen ve saklanma/ibraz mecburiyeti bulunan defter ve kayıtların, fatura veya diğer belgelerin hukuka aykırı olarak düzenlenmesi, kulanılması, tahrif edilmesi, yok edilmesi; bu evrak ve kayıtlarda hesap ve muhasebe hileleri yapılması ile meydana gelen vergi suçlarındandır (Vergi Usul Kanunu md.359). Uygulamada vergi kaçakçılığı suçları arasında en çok rastlanılan suç tipi sahte fatura düzenleme veya kullanma (naylon fatura) suçudur.  Vergi Usul Kanunu normlarının ihlal edilmesiyle oluşan vergi kaçakçılığı suçunun soruşturma ve kovuşturması Ceza Muhakemesi Kanunu’nun genel hükümleri uygulanarak yapılır.

Sizlerde bir avukata ihtiyaç duyuyorsanız ve bu vergi kaçakcılığı suçu ile ilgiliyse en doğru adrestesiniz.

Hiç zaman kaybetmeden hemen web sitemizi ziyaret ederek işinde uzman ELGİT HUKUK Avukatlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler