MENÜ

Yıldırma (Mobbing) Nedir?24.10.2018

Yıldırma (Mobbing) Nedir? Sorusunun cevabını sitemizde siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaya çalıştık, bizler sizlere en iyi şekilde hizmet verebilecek avukatlara sahip kurumsal bir firmayız.

İngilizce “yıldırma” (Mobbing) kavramı, “mob” kökünden gelmektedir. “Mob” sözcüğü, İngilizce’de yasal olmayan biçimde şiddet uygulayan kalabalık veya “çete” anlamındadır. Bir eylem biçimi olarak mobbing sözcüğü ise, psikolojik şiddet, kuşatma, topluca saldırma, rahatsız etme veya sıkıntı verme anlamına gelmektedir.

Kurumsal yapı düzeyinde eğer bir yönetici/ yönetici grubu olarak, iş ortamında insanlar arası farklılıkların sosyal, ekonomik koşulları belirleyeceğini ve etkileyebileceğini düşünüyorsa, insan emeği ile ilgili duyarlılık kazanılmamışsa, iş ortamında adalet duygusu gelişmemişse, psikolojk yıldırmanın (mobbing) yaşanma riski yüksektir. Çünkü tanımlanan bu çerçeve, çalışanları haksızlıklara ve adaletsizliğe karşı koruyan bir mekanizma oluşturamayacaktır.

Sizlerde bu gibi sorunlar yaşıyorsanız ve kurumsal bir destek almayı planlıyorsanız en doğru yerdesiniz. Kurumsal kadromuz ile sizlere Türkiye´nin her bölgesinde hizmet verebiliyoruz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler